Zasloužená radost z poznávání matiky na Vašem tabletu

Díky propracované metodě známé jako „Hejného metoda“ děti samy objevují principy matematiky. Připravujeme novou výukovou aplikaci pro malé školáky.

Zasloužená radost z poznávání matiky na Vašem tabletu

Co vás napadne, řekne-li se “matematika”? Pokud jsou to slova jako “nuda”, “nepochopení” “zbytečné vzorečky” či “strach ze zkoušení”, pravděpodobně se Vám nebude chtít uvěřit, kolik dětí může mít matiku rádo při správném přístupu ve výuce. Radost z poznávání je jedním ze základních principů Hejného metody. Děti společně aktivně zkoumají a diskutují, nalézají vztahy a principy díky praktické zkušenosti. A chyba není nic ke stydění – je to přirozená součást učení. Tento přístup ke vzdělávání respektující osobnost dítěte, kladoucí důraz na jeho autonomii, rezonuje i s námi zde na Učení-v-pohodě.cz

Těší nás, že s panem prof. Milanem Hejným a se společností H-mat, která Hejného metodu rozvíjí, můžeme spolupracovat na vzniku nové výukové hry pro děti na prvním stupni základních škol. Připravovaná aplikace nese název Matemág a malí dobrodruzi v ní budou řešit rébusy v rámci poutavého příběhu dvojice hlavních hrdinů Jakuba a Terky. Ředitel o.p.s. H-Mat Tomáš Rychetský dodává: “Hejného matematika není jen o číslech. Hrou, která je založena na moderních pedagogických a psychologických principech, chceme nabídnout užitečný doplňující nástroj, který bude respektovat individuální tempo rozvoje dítěte a dítě s jeho pomocí prožije zaslouženou radost z poznávání.“

Pro rodiče bude mít Matemág taktéž co nabídnout. Během hry může aplikace dávat pozor, v jaké oblasti dítě potřebuje podporu. A pokud tátové a mámy budou chtít, aplikace jim doporučí, jak dovednosti dále cvičit a trénovat. Samozřejmostí budou též rodičovská nastavení – např. limit, kolik minut může denně dítě u hry strávit času.

Aby tento komplexní výukový nástroj vznikl, byla spuštěna veřejná sbírka. Díky ní si můžete zajistit, že se k Vám Matemág dostane jako první. Můžete si vybrat i další odměny za přispění. Každá stokoruna (za níž kupříkladu obdržíte zajímavé matematické úlohy) prospěje dobré věci.

Těšíme se na Vaše ohlasy
Za tým TechSophia zdraví Tomáš Sýkora